Kanuumatka hooaeg on alanud ja kutsume sind seiklema Jõgisoo – Keila lõigule. Lõik pole väga kiire ja tehniline ning sobib väga hästi ka algajale. Tule ja märka kevadet!
Oodatud samuti al.12 eluaastast lapsed. Saadaval 8 kahest ja 6 kolmest kanuud.
Keila Alexela parklas, kuhu jäävad autod ning meie buss viib teid alguspunkti.
Tallinn-Pärnu mnt Keila jõe silla juures
kokkuleppel
NB! Kanuumatkal osalemine alla 18 aastastel ilma vastutava isikuta on keelatud. Broneerides kanuumatka lapsega, olete nõustunud meie tingimustega. Enne matka on meie kohus anda põhjalik instruktaaž turvalisusest, jõe olukorrast ja jagada kätte kõigile vajalik turvavarustus.
Keila jõgi on Soome lahe vesikonna pikim jõgi, voolab Rapla- ja Harjumaa territooriumil. Jõgi saab alguse Kuimetsa külast 5 km lõunakagu pool ja suubub Soome lahte. Tähtsamad lisajõed on Atla ja Maidla.
Keila jõe pikkus on 111,8 km, koos lisaharudega 127,3 km. Keila jõgi on Eesti pikimate jõgede seas viiendal kohal.
Keila jõe algusosa jääb Kõrvemaale, oma põhiosas voolab ta Põhja-Eesti lavamaa territooriumil. Jõe lähe asub Viirika soo lääneservas. Algusosas teeb jõe jõesäng suurema kaare lõunasse ja kogub rohkesti vett Kaiu ümbruse suurtest allikatest Karitsa küla kohal. Edasi käändub jõgi loodesse ja jätkab selles üldsihis, enamasti looduslikus sängis, voolamist kuni suudmeni. Jõgi suubub Lohusalu lahte Keila-Joa aleviku pargis.
Keila jõgi läbib võrdlemisi tiheda asustusega piirkondi ja jõe kallastel paikneb rohkesti asulaid. Keskjooksul asub Kohila alev, Kurtna ja Kiisa alevik. Alamjooksul paiknevad Keila linn, Karjaküla alevik ja Keila-Joa alevik.
Keila-Joa pargis, 1,7 km kaugusel suudmest, on jõel 6,1 meetri kõrgune Keila juga.[2]
Keila juga on merest tulevatele siirdekaladele praktiliselt ületamatu ja mõjutab Keila jõe kalastiku koosseisu.