fbpx
0
Tooteid : 0
Vahesumma : 0.00
Vaata ostukorviMine kassasse

Mida kaasa

Kaasas peab olema kindlasti päästevest , vastasel juhul võib päev kurvalt lõppeda. Lisaks võiks varuks olla ka soojemaid riideid, hoides neid veekindlates kottides. Suuremad pagasid on võimalik paigutada istmete alla, neid kinni sidudes. Telefonid, kaamerad jms peaksid olema spetsiaalselt selleks ettenähtud veekindlates kottides, juhul kui neid ei ole mingil põhjusel käepärast, on parem tehnika koju jätta, siis ei pea muretsema, et viimastega midagi juhtuda võib ning saab täiel rinnal matka nautida.

Teadmised on väärtusetud, kui neid ei rakendata.

Clifford Donald Simak

Pea meeles

Pea meeles!
Kindlasti ei tohiks sõidu ajal kanuus püsti tõusta, see lõpeb peaaegu alati suplusega.
Takistuse alt läbi sõites (nt madal puuoks), tuleks alati kummarduda ette- või tahapoole, mitte küljele.
Okstest ei ole ka mõistlik kinni haarata, kuna ootamatu raskuskeskme muutus võib sõitjatele peagi meelde tuletada vee temperatuuri.
Selg peaks olema istudes sirge või nõgus, vastasel juhul väsite kiiresti ära.
Algajate kanuutajate puhul tuleks tahapoole istuma panna keegi, kes on varem kanuuga sõitnud, kuna kogu manööverdamine käib läbi tagapool istuja.

Tehnika

Õige aerutamise puhul alustatakse tõmmet võimalikult eest, hoides aeru tõmbe ajal püstises asendis ning lõpetades tõmbe puusa juures. Kanuu saab kiirelt ümber pöörata, kui nina osast lükata eemale ja saba osast tõmmata juurde. Tavaliselt tüürib tagumine istuja, jättes lõpus aeru võimalikult taha, liikudes edasi väikeste liigutustega. Nii pidurdab hoogu kõige vähem. Kui on vaja kanuud kiiresti keerata, siis lükatakse aeruga saba poolt eemale, see aga pidurdab ka hoogu tunduvalt rohkem. Pidurdamine toimub tagurpidi aerutades. Kanuud on kergem tüürida sisekurvist. Suurema sõidukiiruse saavutamiseks võib kasutada ka tavalise mõla asemel süsta aeru, mis on selle käes, kes istub eespool. Võivad ka mõlemad olla süsta aerud , seda kiirema ja põnevama sõidu osaliseks saab. Mõla ja aeru valimisel tuleb ka arvestada, kas kanuuga sõidetakse suurtel ja laiadel veekogudel või hoopiski kitsastel kivistel. Võrreldes puiduga, on plastikust labadega aerud ja mõlad tunduvalt löögikindlamad. Vette minnes võiks jälgida, et kanuu nina oleks juba sõidusuunas. Viimasena istub kanuusse tagumine sõitja, kes hoiab ka seni kanuud õiges asendis, kuni teised sõidukisse sisenevad, veest väljumisel toimub tegevus vastupidi. Kanuust väljub esimesena eesmine istuja, hoides sõidukit seni kinni, kuni teised on väljunud. Kanuu ümber ajamise korral tuleks see enne külili keerata ja alles siis veest välja tõsta. Tõstes kanuu auto katuseraamidele, asetage see võimalusel tagurpidi, kuna ootamatu vihmasaju korral muutub kanuu tunduvalt raskemaks.

www.maryak.ee

 

Kui sa natuke aega looduses veedad, oled tüki parem inimene.

Clifford Donald Simak