fbpx
etMinu matkakonto +3725222181 info@hikingbaltnorth.com
Üle 100 euro ostudel tarne tasuta

Login

Sign Up

Peale konto loomist saad jälgida oma maksete olekut, ning peale matkal osalemist sellele ka hinnangu jätta.
Kasutajanimi*
Parool*
Kinnita parool*
Eesnimi*
Perekonnanimi*
Sünniaeg*
E-post*
Telefon*
Riik*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

On sul juba konto?

Login
Minu matkakonto +3725222181 info@hikingbaltnorth.com
Üle 100 euro ostudel tarne tasuta
et

5 põhjust matkamiseks

Matkamine on kahtlemata üks parimaid viise keha ja vaimu tervendamiseks. See on suurepärane tegevus kõigile, kes soovivad end looduses leida, saada rohkem liikumist ja samal ajal lõõgastuda. Siin on mõned põhjused, miks peaksid kaaluma regulaarset matkamist.
1. Parandab füüsilist tervist
Matkamine on suurepärane viis keha tugevdamiseks ja rasvapõletuseks. See aitab ka parandada südame-veresoonkonna tervist, vähendades seeläbi südamehaiguste riski. Lisaks parandab matkamine jõudu ja vastupidavust, tõstab ainevahetust ning aitab vähendada stressi.
2. Parandab vaimset tervist
Matkamine on suurepärane viis vaimse tervise parandamiseks. See aitab vähendada stressi ja ärevust, aidates samal ajal kaasa heaolutunde suurendamisele. Looduses viibimine aitab ka parandada keskendumisvõimet ja tõsta enesehinnangut.
3. Pakub uusi kogemusi ja väljakutseid
Matkamine võib olla suurepärane viis uute kogemuste saamiseks ja enda piiride testimiseks. Uute kohtade avastamine või raskemate matkaradade läbimine võib olla tõeline väljakutse, kuid see võib samal ajal ka anda enesekindlust ja rahuldustunde.
4. Aitab lõõgastuda ja laadida akusid
Looduses viibimine ja matkamine on suurepärane viis lõõgastumiseks ning stressi vähendamiseks. Värske õhk ja looduse ilu aitavad lõõgastuda laadides uut energiat, mis võib aidata parandada üldist enesetunnet ja heaolu.
5. Parandab sotsiaalseid oskusi ja suhteid
Matkamine võib olla suurepärane viis uute inimestega kohtumiseks ja olemasolevate suhete tugevdamiseks. Ühiselt matkamine võib olla lõbus ja seikluslik kogemus, mis võib aidata luua uusi sõpru ja tugevdada olemasolevaid suhteid.
Need on vaid mõned põhjused, miks matkamine võib olla tervisele ja heaolule kasulik. Enne matkale minekut on alati oluline veenduda, et olete ettevalmistatud- omate vajalikke teadmisi ja matkavarustust. Alustades päevamatkadest pole palju tarvis, kuid pikemate matkade puhul tagab hea riietus ja varustus ka positiivsema mälestuse. Kui kahtlete omal käel matkamisega algust teha, siis on väga lahedaid grupimatkasid, millega saab ühineda.

Jäta vastus

Matkateemalised blogipostitused

Blogis kirjeldame kogu matkateemat puudutavat infot, mis teeb matkamise nauditavamaks. Saab lugeda kogemustest, elamustest, mõtetest, nõuannetest ning uudistest. Püsi kursil!

Värsked kommentaarid